رئیس ثبت احوال نكا:
پایین‌ترین سن ثبت ازدواج در نكا مربوط به دختری 13 ساله است
رئیس ثبت احوال نكا از ثبت پایین‌ترین سن ازدواج در نكا كه مربوط به دختری 13 ساله است خبر داد و گفت: متوسط سن ثبت شده در نكا در امر ازدواج 25 سال برای مردان و 15 تا 18 سال برای بانوان است.
         
حسین كاكویی ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در مقایسه وقایع چهارگانه 9 ماهه امسال و سال گذشته، آمار ازدواج و طلاق ‌كاهش و وفات و ولادت افزایش داشته است.
وی افزود: با توجه به این آمار، نرخ ازدواج در نكا، 14.1 درصد نسبت به مدت مشابه در سال گذشته كاهش، طلاق 6.7 درصد كاهش، وفات 8 درصد افزایش و ولادت نیز 1.8 درصد افزایش داشته است.
رئیس ثبت احوال نكا همچنین از توزیع مناسب و به موقع كارت ملی در شهرستان نكا خبر داد و بیان داشت:‌ تاكنون 92 هزار و 23 نفر از افراد نكا، كارت ملی خود را دریافت كرده‌اند و با بررسی‌های انجام شده 20 درصد از جمعیت زیر 15 سال نكا نیز كارت ملی دریافت نكرده‌اند.
كاكویی در ادامه از توزیع كارت ملی هوشمند در سال 90 در نكا خبر داد و تصریح كرد: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده و‌ ارائه آموزش‌های لازم در این رابطه از سال 90 در نكا، كارت ملی هوشمند ارایه می‌شود.
رئیس ثبت احوال نكا بیان داشت: اهداف كلان ثبت احوال در صدور كارت ملی هوشمند، آرشیو الكترونیكی، صدور شناسنامه مكانیزه، پیشخوان دولت و گنجینه اسناد است كه این اداره نیز در راستای همین اهداف برنامه‌ریزی كرده است و به انجام وظیفه می‌پردازد.
كاكویی در ادامه درباره ارائه خدمات ثبت احوال در روستاهای صعب‌العبور هزارجریب خاطرنشان كرد: مقرر شد بود كه یك نمایندگی در روستای چلمردی آغاز به‌كار كند كه به دلیل كمبود نیرو و پرسنل در اداره، در حال حاضر قادر به تاسیس این نمایندگی نیستیم.
وی افزود: امیدواریم در سال جدید و با جذب نیروهای جدید، بتوانیم یك نمایندگی در روستای چلمردی احداث كنیم تا مشكلات این بخش نیز برطرف شود.
رئیس ثبت احوال نكا ادامه داد: در حال حاضر شبكه اعلام نكا كه در دهیاری‌ها و شوراهای روستا فعال است، آمار وقایع چهارگانه را به این اداره اعلام می‌كند.
وی همچنین با تاكید بر ثبت به موقع ولادت و وفات در ثبت احوال تصریح كرد: مهلت ثبت وفات 10 روز از زمان فوت و ثبت ولادت 15 روز از زمان تولد است كه در غیر این صورت و ثبت در بعد از این زمان فرد به دادگاه معرفی شده و جرائمی از سوی قاضی برای وی در نظر گرفته می‌شود.
كاكویی در پایان خاطرنشان كرد: با اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی مناسب در نكا در حال حاضر بیش از 90 درصد افراد در نكا وفات را به روز ثبت كرده و در موعد مقرر 10 روز اعلام شده این واقعه ثبت می‌شود.

منبع : فارسطبقه بندی: اخبار ازدواج، 
برچسب ها: سن ازدواج، پائین ترین سن،
دنبالک ها: شفا،
به اشتراک گذاری:
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
محبوب کنید ! :
پاسخگو: یاسین مدیر محتوائی