مخبر كمیسیون قضایی مجلس در گفت‌و‌گو با فارس اعلام كرد
پیشنهاد گنجاندن حق طلاق زنان در ماده 23 لایحه حمایت از خانواده

خبرگزاری فارس: مخبر كمیسیون قضایی مجلس با بیان اینكه ماده 23 لایحه حمایت از خانواده به ازدواج مجدد مردان اشاره می‌كند، گفت: پیشنهاد اضافه شدن حق طلاق زنان به ماده 23 مطرح شده است البته هنوز این پیشنهاد از سوی كمیسیون قضایی تصویب نشده است.امین حسین رحیمی در گفت‌و‌گو با خبرنگار زنان باشگاه خبری فارس «توانا» اظهار داشت: مواد 22، 23 و 24 لایحه حمایت از خانواده برای بررسی بیشتر به كمیته حقوق خصوصی كمیسیون قضایی مجلس ارجاع شده است اما هنوز جلسه كمیته حقوق خصوصی برای بررسی این مواد تشكیل نشده است.

وی در ادامه افزود: جلسه كمیته حقوق خصوصی، به احتمال زیاد بعد از تعطیلات هفته آینده مجلس تشكیل می‌شود.

مخبر كمیسیون قضایی مجلس خاطر نشان كرد: پیشنهاد شده است تاحق طلاق زنان به ماده 23 لایحه حمایت از خانواده كه در‌ رابطه با ازدواج مجدد مردان بحث می‌كند،‌ اضافه شود.

رحیمی ادامه داد: این پیشنهاد به منظور داشتن حق طلاق از سوی زن در‌ صورت ازدواج مجدد مرد ارائه شده است اما هنوز در كمیسیون قضایی مجلس به تصویب نرسیده است.

به گزارش توانا بر اساس ماده 23 لایحه حمایت از خانواده، دادگاه در موارد زیر به تقاضاء زوج اجازه ازدواج مجدد دائم برای او را صادر می‌كند:
1- رضایت همسر اول
2- عدم قدرت همسر اول به ایفاء وظایف زناشویی
3- عدم تمكین زن از شوهر پس از صدور حكم الزام تمكین وی
4- ابتلاء زن به جنون یا امراض صعب‌العلاج
5- محكومیت قطعی زن در جرائم عمدی به مجازات حبس بیش از یك سال یا جزاء نقدی كه بر اثر عجز از پرداخت به بازداشت بیش از یك سال
6- ابتلاء زن به هرگونه اعتیاد مضر كه به تشخیص دادگاه به اساس زندگی خانوادگی خلل وارد كند
7- سوء رفتار یا سوء معاشرت زن به حدی كه ادامه زندگی را برای فرد غیرقابل تحمل می‌كند.
8- ترك زندگی خانوادگی از طرف زن به مدت بیش از شش‌ماه
9- عقیم بودن زن
10- غایب شدن زن به مدت بیش از یك‌سال
تبصره‌ ـ متقاضی باید دادخواست خود را به طرفیت همسر اول با ذكر علل و دلائل تقدیم آن، تهیه و به دادگاه تسلیم كند.طبقه بندی: اخبار ازدواج، 
به اشتراک گذاری:
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
محبوب کنید ! :
پاسخگو: علی کریمی مدیر سایت